X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

ساعی: انتخاب قهرمان قهرمانان کارشناسانه نبود

سه‌شنبه 15 فروردین‌ماه سال 1385

در گفت و گو با فارس

ساعی: انتخاب قهرمان قهرمانان به صورت کارشناسانه  صورت نگرفت

خبرگزاری فارس: هادی ساعی، دارنده مدال طلای المپیک آتن که سال گذشته را با توفیقات متعددی پشت سر گذاشت در نخستین رویداد بین المللی سال جاری نیز از امیدهای مسلم کسب مدال طلاست تا امسال را پربارتر از سال های گذشته سپری کند.

خبرنگار فارس روز سه شنبه در این خصوص با چهره شاخص تکواندو ایران به گفت و گو نشست که در پی می آید:
فارس: سال 84 برای شما چگونه بود؟
ساعی: من ابتدا و انتهای سال را با مدال طلا پشت سر گذاشتم در ماه های نخستین مقام قهرمانی مسابقات جهانی اسپانیا را بدست آوردم و اسفندماه نیز به طلای جام فجر رسیدم. برگزاری کلاس های بین المللی در کشور آلمان و عضویت در کمیسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی تکواندو از دیگر دستاوردهای من در سال گذشته بود.
فارس: بدون شک با عضویت شما در کمیسیون ورزشکاران مسئولیت تان سنگین تر از گذشته شده است.
ساعی: به طور حتم همین طور خواهد بود؛ چراکه به عنوان نماینده ورزشکاران باید مسائل و مشکلات متعدد را در فدراسیون جهانی مطرح و در بسیاری از موارد از حق آنها دفاع کنم؛ البته یک حسن اساسی چنین سمتی حق رأیی است که من در مجامع عمومی فدراسیون جهانی خواهم داشت که این مسئله می تواند تا حدود زیادی به نفع ایران باشد.
فارس: حمایت از حق ایران در برخورداری از انرژی هسته ای از اقدامات درخور توجه شما در سال گذشته بود، فکر می کنید در این راستا چقدر تاثیر گذار بوده و به اهداف خود نزدیک شده اید؟
ساعی: به عقیده خودم این اقدام بازتاب بسیاری در مجامع بین المللی داشت زیرا تقریبا تمامی تکواندوکاران جهانی و المپیک ضمن حمایت از این مسئله نامه ای را که در این خصوص برای کمیته بین المللی المپیک(‌IOC) تنظیم شده بود به امضاء رساندند. با توجه به اینکه این کمیته یک سازمان بین المللی است بازتاب خیلی خوبی داشت.
فارس: با توجه به موفقیت هایی که در سال 84 بدست آوردید به عنوان قهرمان قهرمانان برگزیده نشدید، فکر می کنید علت چه بود؟
ساعی: کسب این عنوان به هیچ وجه برایم مهم نبود؛ اما آنچه اهمیت داشت انتخابی کارشناسانه بود که متاسفانه صورت نگرفت. آنها باید بگونه ای دست به گزینش می زدند که ورزشکاران تخریب نمی شدند!
فارس: پیش از این زمزمه هایی مبنی بر عدم حضور شما در مسابقات قهرمانی آسیا شنیده می شد، چطور تصمیم به شرکت در این رقابت ها گرفتید؟
ساعی: از ابتدا هم قرار نبود که من شرکت نداشته باشم. این نخستین بار است که در این میدان شرکت می کنم بنابراین جای مدال آن در کارنامه من خالی است به همین دلیل قرار شد که به تایلند بروم و با کسب مدال طلای این رقابت ها امسال را هم با موفقیت آغاز کنم.
فارس: پیش بینی شما از نتیجه این مسابقات چیست؟ آیا همچنان نایب قهرمان خواهیم بود؟
ساعی: این بار قهرمانی از آن ماست. به عقیده من تکواندوکاران ایران هم از حیث فنی و هم از نظر تجربی از کره ای ها بالاترند پس دیگر سکوی نخست را از دست نخواهیم داد.
فارس: گویا کره با همان ترکیب جام فجر راهی تایلند خواهد شد.
ساعی: احتمالا تغییراتی را در تیم خود بوجود خواهند آورد. اگر چه برای من چندان تفاوت ندارد چون بیشتر تکواندوکاران مرا کاملا می شناسند.
فارس: برخی معتقدند تغییراتی که در قوانین داوری ایجاد شده است از جذابیت مبارزات کاسته است نظر شما در این باره چیست؟
ساعی: من هم با این مسئله موافق هستم و در جلسه فدراسیون جهانی نیز آن را مطرح خواهم کرد؛ ولی به هر حال قوانینی است که باید در مسابقات مختلف رعایت شود و بایستی خود را با آنها وفق دهیم. جام فجر تهران در این راستا به ملی پوشان ما کمک فراوانی کرد.
فارس: آیا در جام جهانی تایلند و بازی های قطر نیز شرکت خواهید داشت؟
ساعی: برای جام جهانی برنامه خاصی را تدارک دیده ام و صددرصد در قطر حضور خواهم یافت.
فارس: حضور در این رویدادهای سنگین برایتان مشکل ساز نخواهد بود؟ معمولا ورزشکاران در سال دوبار به نقطه اوج خود می رسند.
ساعی: به هر حال باید از اعتبال تکواندو ایران دفاع کرد. ترافیک مسابقات امسال خیلی زیاد است و باید طوری برنامه ریزی کنیم که با آمادگی کامل به همه آنها برسیم.
فارس: سفر شما به مکزیک چه زمانی خواهد بود؟
ساعی: بعد از مسابقات قهرمانی آسیا، یعنی اواخر اردیبهشت ماه برای شرک در یک کلاس آموزشی راهی این کشور می شوم.
فارس: با توجه به این تراکم کاری برنامه خاصی را برای تیم ایرلند تدارک دیده اید؟
ساعی: با این اوصاف بعید می دانم که سفری به این کشور داشته باشم؛ ولی درصدد هستم تا مقدمات برپایی اردویی را برای این تکواندوکاران در ایران فراهم کنم.
گفتنی است تیم ملی ایران از اول تا سوم اردیبهشت ماه سال جاری در مسابقات قهرمانی آسیا در بانکوک به رقابت با دیگر رقبای آسیایی خود خواهد پرداخت.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد